Dlaczego karma ROCKETO
Autor Beata

4 lutego 2022

W wieku niespełna 2 lat alergie skórne, następnie reflux żołądka i zapalenie trzustki. Choroba mojego psa spowodowała, iż zaczęłam przyglądać się z większą uwagą co tak naprawdę daję mu do jedzenia. Myślałam, że dostępne na rynku suche karmy są dla niej odpowiednim pożywieniem. Niestety dałam się złapać na doskonały wygląd i marketing, który nie ma nic wspólnego z prawdziwym, zdrowym pożywieniem. 

Zdecydowana większość suchych karm produkowana jest w procesie zwanym wytłaczanie (ekstruzja), którą można porównać do sposobu przygotowywania „fast food”. Jest to tani i szybki proces produkcji, a krokiety podgrzewane są do temperatury dochodzącej nawet do 400°C. W takiej temp niemożliwym jest zachowanie naturalnie występujących w jedzeniu składników odżywczych, dlatego też dodawane są syntetyczne, które nie są tak łatwo przyswajalne przez organizm. Wysoko przetworzona żywność, zarówno dla ludzi jak i zwierząt, niesie za sobą konsekwencje zdrowotne, poprzez działanie wysokiej temperatury i ciśnienia, wytwarzają się związki toksyczne, które mogą być kancerogenne.

Alternatywą dla tego sposobu produkcji jest proces pieczenia karmy w piekarniku przy niskich temperaturach.Taką też karmę dostaniesz w naszym sklepie !!!

Pionierska karma ROCKETO w postaci suszonej, pełnowartościowej karmy dla psów może być przechowywana w szafce i nawadniana do idealnej konsystencji w ciągu kilku minut. W procesie produkcji zastosowana została najnowocześniejsza, opatentowana technologia, wykorzystująca siłę natury i zapewniająca nowy standard kompletnego żywienia zwierząt domowych. Nad jej składem pracują weterynarze oraz naukowcy z całego świata. Firma Rocketo współpracuje z Towarzystwem Weterynaryjnym ds. Żywienia Surowego https://rfvs.info/.

Suszone RAW – jest to powolny proces suszenia powietrzem w temperaturze poniżej 40°C, który zapewnia, że ​​profil odżywczy składników pozostaje nienaruszony – zachowuje maksymalną biodostępność mikroelementów i jest łagodny dla układu pokarmowego, a także naturalnie konserwuje – najczystsza możliwa surowa żywność .

Używając wyłącznie świeżych składników pozyskiwanych od ekologicznych i dzikich, odpowiedzialnych dostawców , ROCKETO stworzyło pionierskie produkty dla optymalnego zdrowia psów bez potrzeby syntetycznej suplementacji.

Kupując karmę firmy ROCKETO zapewniasz swojemu czworonożnemu przyjacielowi:

Błyszczącą sierść i skóra

Odpowiednio zbilansowany stosunek kwasów tłuszczowych omega, aby zmniejszyć stan zapalny i zapewnić grubą, miękką, luksusową sierść, a także zapobiegać suchości i łuszczącej się skórze.

Zdrowie jelit i trawienie

Wysoko przyswajalne biodostępne składniki odżywcze, bez wypełniaczy, skrobi i nisko węglowodanowych składników odżywczych, wszystko to przyczynia się do doskonałego zdrowia jelit i małych, dobrze uformowanych stolców.

Alergie i nietolerancje

Białka organiczne i dzikie, wolne od konserwantów, dodatków lub jakichkolwiek syntetycznych składników, pomagają zmniejszyć lub nawet wyeliminować nietolerancje pokarmowe lub alergie.

Kontrola wagi

Odpowiednia biologicznie dieta o niskiej zawartości węglowodanów i zerowej zawartości skrobi pomaga zresetować metabolizm psa, co pozwala na lepsze wchłanianie składników odżywczych i poprawę kontroli wagi.

Zdrowie jamy ustnej

Zero skrobi oznacza, że ​​nie może przyklejać się do zębów i powodować tworzenia się płytki nazębnej i kamienia nazębnego w połączeniu z naturalnie występującymi enzymami, które pomagają chronić zęby i dziąsła.

                                                               Dlatego, z miłości do zwierząt, polecamy ROCKETO

 

 

 

 

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inne artykuły

Naturalna ochrona przed kleszczami

Naturalna ochrona przed kleszczami

Naturalne preparaty na kleszcze i pchły. Nie ma nic cenniejszego, niż zdrowie. Ta zasada dotyczy również naszych czworonożnych przyjaciół. Jednym z powodów, dla których psy drapią się, są chemiczne środki stosowane na skórę zwierzaka mające na celu ochronę  przed...

czytaj dalej
Chronimy środowisko

Chronimy środowisko

Recykling jest jedną z metod ochrony środowiska. Jej celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych poprzez odzyskiwanie surowców z produktów odpadowych i wykorzystywanie ich do produkcji nowych. Zasadą działania recyklingu jest maksymalizacja ponownego...

czytaj dalej
Czym są puryny?

Czym są puryny?

Puryny to związki organiczne, które organizm ludzki i psy wytwarzają do budowy nowych komórek. Są to w zasadzie całkowicie naturalne i niezbędne produkty metabolizmu komórkowego. Ale puryny są również – jako część jądra komórkowego – całkowicie naturalnymi składnikami...

czytaj dalej