Chronimy środowisko
Autor Beata

6 marca 2022

Recykling jest jedną z metod ochrony środowiska. Jej celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych poprzez odzyskiwanie surowców z produktów odpadowych i wykorzystywanie ich do produkcji nowych. Zasadą działania recyklingu jest maksymalizacja ponownego wykorzystania materiałów odpadowych.
Każdy z nas lubi przebywać wśród pięknych gór, patrzeć na cudowną zieleń, czy też uspokajać się nad szumiącym morzem. Chrońmy przyrodę, która jest wszystkim co najpiękniejsze tutaj na ziemi mamy. Daje nam jeść, otacza niesamowicie pięknymi widokami i różnorodnością fałny i flory. Potrzebuje nas tak samo, jak my JĄ.

W Lunafood dbamy nie tylko o dostarczanie zdrowego pożywienia Państwa czworonożnym przyjaciołom, ale również o naszą planetę. Stosujemy zasadę ZERO WASTE-optymalizacji. Pudełka kartonowe, w których dostarczamy Wam zamówione produkty, są przez nas pozyskiwane od właścicieli sklepów, którzy mieli je wyrzucić na śmietnik. Tym samym, dobrej jakości pudełka, są przez nas powtórnie wykorzystywane.

Napani i Rocketo dbają, aby produkcja ich produktów była neutralna pod względem emocji CO2. Produkują nie tylko żywność organiczną i BIO, ale również dokładają wszelkich starań, aby opakowania były również ekologiczne.

W Napani używają kompostowalnych worków wykonanych ze składników pochodzenia roślinnego. Papier jest wytwarzany z odpadów rolniczych i ma te same właściwości co zwykły papier. Ale kluczowa różnica polega na tym, że żadne drzewa nie muszą być wycinane! Etui zawiera metalową powłokę, a nie z plastiku. Jest wykonane bez powłoki PE.

W Rocketo zawsze znajdują sposoby na etyczne i zrównoważone działanie – od zaopatrzenia po procesy produkcyjne i pakowanie . Opakowania żywności muszą zachowywać integralność żywności, chroniąc ją przed środowiskiem zewnętrznym, a jednocześnie być jak najbardziej przyjazne dla środowiska.   Dlatego od pierwszego kwartału 2021 r. Rocketo zobowiązało się do całkowitego nie używania plastiku i stale poszukuje sposobów, aby przyczyniać się do ochrony naszej planety.

 A Ty co robisz dla ochrony środowiska?

 

 

 

 

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inne artykuły

Naturalna ochrona przed kleszczami

Naturalna ochrona przed kleszczami

Naturalne preparaty na kleszcze i pchły. Nie ma nic cenniejszego, niż zdrowie. Ta zasada dotyczy również naszych czworonożnych przyjaciół. Jednym z powodów, dla których psy drapią się, są chemiczne środki stosowane na skórę zwierzaka mające na celu ochronę  przed...

czytaj dalej
Czym są puryny?

Czym są puryny?

Puryny to związki organiczne, które organizm ludzki i psy wytwarzają do budowy nowych komórek. Są to w zasadzie całkowicie naturalne i niezbędne produkty metabolizmu komórkowego. Ale puryny są również – jako część jądra komórkowego – całkowicie naturalnymi składnikami...

czytaj dalej
BIO, organic? O co właściwie chodzi z tymi nazwami?

BIO, organic? O co właściwie chodzi z tymi nazwami?

W asortymencie sklepu Lunafood znajdziesz produkty oznaczone jako organczne oraz BIO. Już spieszę wyjaśniać co one oznaczają ☺ Organic to produkty pochodzące wprost z natury, przynależące do świata roślin lub zwierząt. Uprawa organiczna, to uprawa szanująca naturalne...

czytaj dalej