Dlaczego inne karmy są tańsze?
Autor Beata

5 maja 2022

Dlaczego inne karmy są tańsze?

Czas zastanowić się nad tym, co podajesz do jedzenia swojemu psu.

Napani mówi jasno:

 „stawiamy  na najlepsze składniki. Bez żadnych chemicznych dodatków i zgodnie z najwyższymi standardami jakości. Autentyczność jest naszym najwyższym priorytetem.

W miarę możliwości używamy wyłącznie europejskich produktów ekologicznych i tylko najlepszego naturalnego i  ekologicznego mięsaOczywiście te wysokie standardy jakości mają wyższą cenę niż np. odpady z rzeźni i wypełniacze.

Jeśli to możliwe, kupujemy również warzywa i źródła węglowodanów lokalnie. Na przykład Twój pies dostaje dynię i pestki dyni z Austrii lub ryż z Włoch”.

Z miłości do zwierząt, Napani przykłada szczególną uwagę do składników swoich produktów. Zawierają tylko to, co znajduje się w opisie na opakowaniu. Karma dla psów jest wolna od:

 • Konserwantów,
 • Wzmacniaczy smaku,
 • Chemicznych dodatków,
 • Wypełniaczy,
 • Sztucznych witamin i minerałów,

których używa wielu producentów, ale o których nie informują na etykiecie.

Dlaczego konwencjonalna żywność jest tak tania?

Aby zrozumieć ceny żywności Napani, warto zadać sobie pytanie, dlaczego konwencjonalna żywność jest tak tania?

Mówiąc dokładniej, w jaki sposób można wycenić 400g poniżej 3,00 euro, na przykład biorąc pod uwagę koszty pakowania, koszty transportu, koszty produkcji, marketingu i marżę zysku dla handlu? Rzeczywista zawartość konwencjonalnej karmy dla psów często wynosi tylko kilka centów. Ponadto, jako wypełniacze w tej karmy często stosuje się celulozę i tanie ziarna, takie jak kukurydza, pszenica i soja. 

Napani kupuje wyłącznie europejskie produkty ekologiczne i nie używa żadnych składników z Chin. Na przykład chińskie warzywa „ekologiczne” byłyby o 2/3 tańsze.

Tak jak zwracasz uwagę na swoją dietę, powinieneś również zwracać uwagę na dietę ukochanego czworonoga. Sięganie po tanią karmę dla psów jest oczywiście kuszące, ale na dłuższą metę cierpi na tym zdrowie psa. Dobre samopoczucie Twojego psa jest dla nas ważne i dlatego warto zadać sobie również pytanie, czy  tanio  naprawdę ma sens?

Ekologiczne opakowanie!

Napani używa kompostowanych worków wykonanych ze składników pochodzenia roślinnego, ale są one droższe niż konwencjonalne surowce. Kluczowa różnica w podejściu Napani polega na tym, że żadne drzewo nie musi być wycięte.

Podczas wysyłki  zwracają uwagę na ekologiczne  opakowania . Rozdrobnione stare pudła kartonowe służą jako materiał wypełniający. Dodatkowo używają taśmy papierowej.

Przykładają dużą wagę do  recyklingu! Starają się w jak największym stopniu ponownie wykorzystać zużyty materiał. 

Mniej znaczy więcej! Dlaczego polegamy na mniejszej ilości mięsa?

Według literatury fachowej (profesor Jürgen Zentek, żywienie psów) i  wieloletniego doświadczenia Napani, dorosły pies potrzebuje tylko około 35 do 45 procent karmy bogatej w białko (np. mięso). Reszta powinna składać się z ok. 35 do 45% produktów zbożowych (np. makaron lub ryż), ok. 15% włókien surowych (np. warzywa lub owoce), ok. 5% oleju i wzbogaconej w witaminy paszy mineralnej.

W oparciu o te kryteria, we współpracy z lekarzem weterynarii, starannie opracowali  zawartość każdej karmy.

Bezpośrednie porównanie!

Nie dać się ogłupić! Znane firmy regularnie przeprowadzają testy i porównania mokrej karmy dla psów. Główny nacisk kładziony jest na zbilansowaną zawartość składników odżywczych, którą osiąga się dzięki sztucznym dodatkom. Powód, dla którego pasza premium czasami ma słabe wyniki w porównaniu z tanią paszą, jest oczywisty. Jakość surowców, skład odpowiedni dla gatunku lub alergeny nie są brane pod uwagę i dlatego nie są oceniane!

Więc co definiuje karmę dla zwierząt premium?

Najważniejsze cechy karmy Napani premium to:

 • Wysokie standardy jakości,
 • Produkty regionalne – głównie ekologiczne,
 • Autentyczność (mamy tylko to, co jest napisane na opakowaniu),
 • Odpowiedni skład,
 • Zrównoważone opakowanie,
 • Bez sztucznych dodatków, wypełniaczy, barwników i wzmacniaczy smaku,
 • bez dodatku cukru.

Jaką teraz podejmiesz decyzję? Co znajdzie się w misce Twojego czworonożnego przyjaciela?

Z miłości do zwierząt

Luna Food

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inne artykuły

Chronimy środowisko

Chronimy środowisko

Recykling jest jedną z metod ochrony środowiska. Jej celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych poprzez odzyskiwanie surowców z produktów odpadowych i wykorzystywanie ich do produkcji nowych. Zasadą działania recyklingu jest maksymalizacja ponownego...

czytaj dalej
Czym są puryny?

Czym są puryny?

Puryny to związki organiczne, które organizm ludzki i psy wytwarzają do budowy nowych komórek. Są to w zasadzie całkowicie naturalne i niezbędne produkty metabolizmu komórkowego. Ale puryny są również – jako część jądra komórkowego – całkowicie naturalnymi składnikami...

czytaj dalej
BIO, organic? O co właściwie chodzi z tymi nazwami?

BIO, organic? O co właściwie chodzi z tymi nazwami?

W asortymencie sklepu Lunafood znajdziesz produkty oznaczone jako organczne oraz BIO. Już spieszę wyjaśniać co one oznaczają ☺ Organic to produkty pochodzące wprost z natury, przynależące do świata roślin lub zwierząt. Uprawa organiczna, to uprawa szanująca naturalne...

czytaj dalej